Nedaug kainuoja ir briketai Vilniuje

Nedaug kainuoja ir briketai Vilniuje
Lietuviams visuomet buvo aktualus šildymo klausimas. Pasirinkimo variantų yra įvairių, todėl visuomet verta sužinoti apie jų privalumus ir palyginti su alternatyvomis. Šiuo metu itin populiarūs įvairių rūšių briketai Vilniuje: beržiniai, saulėgrąžų lukštų, pušies, juodalksnio ir kt.
Dažniausia kuro rūšimi pasirenkamos malkos ir akmens anglis, tačiau dabar pradėjo sparčiai populiarėti briketai iš įvairių medienos atliekų. Taigi, reikia palyginti šių kuro rūšių privalumus ir kuo kiekviena iš jų išsiskiria iš esamų. Kainos atžvilgiu visi šie pasirinkimai yra beveik panašūs. Tiesa, iš pradžių gali pasirodyti, kad už briketus mokama daugiau, tačiau čia reikia išskirti pirmąją jų savybę – didesnį kaitrumą, nei kitų kuro rūšių. Taigi, pirkdami juos sutaupysite, nes degant bus išskiriama gerokai daugiau šilumos. Be to, jie turi mažiau drėgmės, nei, pavyzdžiui, malkos.
Malkos ir akmens anglis yra ta kuro rūšis, kuri reikalauja ja rūpintis iš anksto. Visi žinome, kad kuo drėgnesnės malkos, tuo sunkiau jos degs, o tai reiškia, kad ir šilumos išskirs kur kas mažiau. Jomis rūpintis reikia iš anksto: įsigyti, išdžiovinti, kai kuriais atvejais sukapoti ir sandėliuoti. Su akmens anglimis panaši situacija. Be to, šiomis atsargomis visuomet reikės aprūpinti ir katilinę bei nuolat užtikrinti tai, kad būtų sausos patalpos. Pavyzdžiui, briketai Vilniuje gali būti įsigyjami bet kuriuo metų laiku ir jiems nereikės turėti tokių didelių sandėliavimo patalpų. Tai didelis privalumas. Be to, Jūsų katilinė visuomet bus tvarkinga, jei pasirinksite pastatų šildymą briketais.
Kaip ir su malkomis, taip ir su briketais kaitrumas priklauso nuo medienos rūšies. Vienas iš populiariausių pasirinkimų – beržo briketai. Tai geras kainos ir šilumos savybių santykis. Jie gaminami iš beržo pjuvenų, kurios yra gerai išdžiovintos. Tiesa, norint dar geresnio pasirinkimo reikia rinktis saulėgrąžų lukštų ar ąžuolo pjuvenų gaminius. Prieš juos pirkdami apskaičiuokite kainas ir pagalvokite ar jums finansiškai apsimoka pirkti geresnės kaitros už didesne kaina. Daugeliu atvejų verčiau įsigyti pigesnę alternatyvą. Tęsiant temą apie savybių palyginimą galima paminėti pelenų kiekį. Nuo malkų ar anglių jų liks gerokai daugiau, nei nuo briketų.
Šiuo metu galime rasti daug įvairių pasiūlymų įsigyti medžio pjuvenų briketus. Tai geras pasirinkimas tiems, kurie vertina paprastumą ir gerą kainą. Su šia kuro rūšimi bus daug mažiau darbo bei išlaidų. Taip pat tai yra saugus šildymas, nes briketai yra ekologiškai švarūs.

Straipsnis parašytas: 2015-01-22