Galima tik paspėlioti kiek laivavedžių gyvena Vilniuje

Galima tik paspėlioti kiek laivavedžių gyvena Vilniuje

Plaukiojimas motorine vandens transporto priemone yra ne prabanga, bet pramoga ar gyvenimo būdas. suprantama, kad pramogauti mėgsta beveik kiekvienas lietuvis. Žinoma, pramogos įgauna prasmę, jei žmogus yra suprantantis juoko esmę, kad gera nuotaika yra reikalinga ir nesistengiama pakeisti to, ko iš tikro pakeisti neįmanoma. Todėl daugelis yra linkę kartoti ir kitiems patarinėti, kad gyventi reikia sau, ne kitiems. Greičiausiai, taip elgiasi ir tie, kurie nusprendė savo gyvenimą susieti su vandeniu, jo transporto priemonėmis ir pramogomis ant vandens.

Kas čia sudėtingo, gali pagalvoti naiviai galvojantis, paėmei laivo vairalazdę, sukinėji ir plauki, bet tai nėra taip. Motoriniu laivu plaukti gali ne kiekvienas ir toli gražu ne visi. Pavyzdžiui, sostinės gyventojai negali lengvai išplaukti į Nerį, Nemuną ar kitas didesnes upes, nes tam yra privaloma turėti laivavedžio pažymėjimą. Tokie pažymėjimai įteikiami tik išlaikius egzaminą, prie kurio veda laivavedžių kursai Vilniuje. Taip, Jūs supratote teisingai. Laivu kaip ir automobiliu, kad važiuoti ar plaukti yra privaloma turėti tam tikrą kvalifikaciją atitinkančias teises. Juk autobusu gali važiuoti ir jį vairuoti ne visi. Daugelis neturi tam teisės, lygiai tokia pati situacija yra ir motorinių laivų savininkų rate. Nesvarbu kokį katerį ar didelį laivą turėtumėte, be teisės valdyti tokias transporto priemones vandenyje, negalite laukti ir naudotis savo turtu pramogoms. Kodėl taip yra? Viskas labai paprasta.

Laivavedžių kursai sostinėje yra organizuojami ne pinigų iš laivo savininkų ar būsimų savininkų paėmimui. Kursai organizuojami laivavedžio žinių įgijimui ir saugaus plaukiojimo šalies vidaus vandenyse saugios laivybos užtikrinimui. Greičiausiai, kad nesutiktumėte ir protestuotumėte, jei keliais būtų leista važinėti asmenims, kurie neturi teisių ir leidimo tam. Lygiai taip pat ir su plaukimu laivais, tik vertėtų atminti, kad išplaukdami, asmenys jau patenka į padidintos rizikos erdvę, nes vandenyje atsistoti ir eiti nepavyks, todėl laikytis saugumo reikalavimų bei saugios laivybos nustatytų plaukiojimo taisyklių privalu kiekvienam vandens motorinį laivą valdyti sugalvojusiam asmeniui.

Kursuose, kurie skirti tik laivavedžiams gausite labai daug naudingos informacijos, susipažinsite ir įsisavinsite visas saugios laivybos teisines normas, mokėsite skaityti ženklus, žinosite ką jie reiškia ir žinoma, gebėsite susikalbėti su kito laivo laivavedžiais ar kapitonais nenaudojant mobilių priemonių. Suprasite, ką kiekviena spalva prie laivo borto reiškia, ką Jums praneša ir kokių rekomenduoja imtis veiksmų, kad būtų galima išvengti susidūrimo ar nelaimės.

Taigi, laivavedžių kursai yra programa, kuri prives Jūsų žinių lygį prie teisės laikyti egzaminą ir išlaikius įgauti visas teises plaukioti tiek Lietuvos vidaus vandenyse, tiek jūroje, tiek kitų šalių vandenyse.

Laivavedžio pažymėjimas.