Category Archives: Statyba

Griovimo darbai – kiek kainuoja siena

Griovimo darbai. Tikėtina, kad dažniausiai sutinkamas klausimas tarp griovimo įmonių yra kiek kainuoja nugriauti daugiabučio sieną. Nes kuo toliau tuo žmonės nori pakeisti būtų išplanavimą, ir pasididinti erdves. Bet kad tai pasiekti reikia griauti sienas ar jas perstumti, todėl neišvengiamai kyla klausimas kiek tai kainuoja. Bet kad atsakyti kiek tai kainuoja, reikėtų suvokti kokie darbai turi būti atlikti norint atlikti sienos griovimą tinkamai ir be nesusipratimų.

Griovimo darbai – sienos

griovimo darbai

Pirmiausia daugiabučio sienos skirstomos į laikančiąsias, tai yra tos sienos kurios laiko visą pastatą, nuo pamatų iki stogo ir kurios tenka visas pastato svoris, bei paprastosios sienos. Paprastosios sienos dažnu atveju vadinamos pertvaromis. Todėl, Griovimo-darbai-klaipeda.lt griovimo darbai kaina gali skirtis kiekvienu individualiu atveju. Laikančią sieną norint nugriauti teks investuoti daugiau, paprastos sienos griovimas bute kainuoja mažiau.

Griovimo darbų kainos

Jeigu nusprendėte griauti laikančiąją sieną ir domina jos griovimo kaina, tai žinokite tai kainuos žymiai brangiau nei griauti paprastąją sieną. Kodėl? Visų pirmą šiai sienai griauti reikės visų name esančių kaimynų sutikimo. Turbūt jau įsivaizduojate kiek laiko užtruks jūsų kaimynų įtikinimas duoti savo parašą. Tai gali trukti visa amžinybę. Sekantis etapas yra griovimo darbų projektas. Projektuotojas turi paskaičiuoti kokias apkrovas šiuo metu laiko norima griauti sieną. Tuomet suderinti griovimo leidimą. Kai šį dokumentacijos procesą praeisite, tuomet reikės užsakyti gaminti sąramą pagal projekto skaičiavimus. Sąrama sutvirtins lubas griaunamos sienos vietoje, kad nesuskiltu pastato siena. Sąramų montavimas kainuoja nemažus pinigus, jų kaina priklauso nuo sienos ilgio. Kaip matote, kad pasakyti kainą, reikia pamatyti norimą griauti sieną bei žinoti tiksliai kokia bus kaina pasakyti labai sunku.

Paprastos sienos griovimas

Griaunant paprastąją sieną, specialių reikalavimų nėra, tiesiog reikia pranešti kaimynams apie būsimą triukšmą, ir pradėti darbus. Šios sienos griovimo kaina yra žymiai mažesnė, nes pasiruošimo darbai trunka trumpiau.

Statybinės atliekos

Bet kokios sienos griovimo metu susidarys daug statybinių atliekų. Jas reikia išvežti ir utilizuoti, todėl reikia griovimo metu jas krauti į maišus, kad patogiau būtų išvežti.  Tai kainuoja papildomus pinigus, ir vertinant sienos griovimo kainą, reikia įsivertinti ir griaunamos sienos kiekį.

Kaip matote griovimo darbai – sienų griovimas ir kaina daugiabutyje susideda iš labai daug kintamųjų, todėl būtina juos visus įvertinti, ir tik vizito metu griovimo įmonės pasakys griovimo kainą.

Po egle stogo dangos kišti nereikės

Po egle stogo dangos kišti nereikės

Greičiausiai, kad daugelis sutiks, jog žiemos švenčių maratonas yra daug išlaidų reikalaujantis malonumas. Bet ne viskas taip yra blogai kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kalėdiniu ar Naujametiniu laikotarpiu kai kurių prekių kainos krenta taip žemai, kad nepirkti jų tiesiog neįmanoma.

Po egle

Per šventes vieni perka Kalėdinius žaisliukus jaukumo namuose sukūrimui, kiti įsigyja naują automobilį, bet yra ir tokių, kurie žiemą perka statybines medžiagas. Vienas iš tokių produktų yra stogo danga Boxe.lt, kuri bus panaudota pavasarį, kai prasidės statybų sezonas ir statomų namų užbaigimo darbai. Suprantama, kad ne visi nori žiemą pirkti stogo dangas, ypač, jei jos pakuojamos paletėmis. Bet dėl šio klausimo jaudintis reikėtų ypač mažai.

Naudinga pasidomėti:

Stogo danga

Šventiniu laikotarpiu įsigytos stogo dangos nereikės sandėliuoti namuose po egle. Įsigytas kiekis nebūtinai privalo būti pasiimamas iš pardavėjų sandėlio. Tai reiškia, kad sumokėję už stogo dangą pigiau žiemą, pardavėjų galėsite prašyti, kad pirktos statybinės medžiagos būtų atvežtos į objektą sutartu laiku. Tai leidžia statant namą planuoti ir atsiradus nesklandumams perplanuoti statybinių medžiagų atvežimo laiką. Statybos – laikotarpis, kai darbai vyksta sklandžiai tol, kol nenutinka nenumatytų aplinkybių. Todėl pirkti žiemą stogo dangą ir nelaikyti ar sandėliuoti jos po egle yra naudinga kiekvienam apie namo statybos pabaigą galvojantiems pavasarį.

po egle

Stogocerpes.lt – stogo danga, cerpes pigiau, kuri nepaliks abejingais net ir aukščiausius reikalavimus keliančius. Nuo stogo čerpių įvairių rūšių iki paprastesnės, bet ne ką mažiau kokybiškos prilydomos ar skardinės dangos stogui.  Čia galima rasti ir didelį keraminių čerpių pasirinkimą bei akcijas įvairių rūšių bei gamintojų produktams. Ieškantiems čerpių stogui pigiau bus pasiūlytos ir betoninės čerpės, kurių kokybė ir techninės charakteristikos nenusileidžia aukščiau įvardintoms. Na, o jeigu turite neuždengto sodo namelio ar garažo automobiliui ir norite tai atlikti su pigesnėmis dangomis, Boxe.lt suteikia nuolaidas ir PVC dangoms ir prilydomoms bei skardinėms stogo dangoms. Boxe.lt pardavėjai supranta, kad  ne visur naudingos čerpės arba ne visur yra naudingai tarnauja ar naudinga jau esamą dangą kokia nors kita. Jei stogas buvo dengtas šiferiu greičiausiai, kad tokio stogo dengimui nebus naudojama prilydoma danga. Arba, jei planuojamo dengti automobilio garažo stogas prieš tai buvo dengtas prilydoma danga, tai čerpės garažui nebus geriausias sprendimas.

Boxe.lt specialistai yra pasiruošę pakonsultuoti kiekvieną, kuris žiemos laikotarpiu žvalgosi, sprendžia ir negali apsispręsti, kuri stogo danga galėtų tikti labiausiai.

Vidaus apdaila: kokius kriterijus turi atitikti šie darbai?

Vidaus apdaila: kokius kriterijus turi atitikti šie darbai?

Vidaus apdaila

Vidaus apdaila – tai sritis, apie kurią, galima pateikti labai daug svarbios informacijos, skirtos profesionalams ar tiems, kurie  šioje srityje dar tik žengia pirmuosius žingsnius. Na, o vienas iš dalykų, kuris tiesiog negali likti nepaminėtu, tuomet, kai kalbame apie vidaus apdailą, yra klausimas: kokius kriterijus turi atitikti vidaus apdailos darbai? Belieka tik  pridurti, kad jų yra nemažai, tad tam, kad   visu būtų įgyvendinti, labai svarbu, kad šiuos darbus atliktų tik tas, kuris puikiai tai išmano.

Naudinga pasidomėti:

Kokybė

Tai – vienas svarbiausių kriterijų, kurį turi atitikti vidaus apdailos darbai. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad tuomet, jei vidaus apdailos darbai bus atlikti nekokybiškai, laukia ne tokios ir džiugios pasekmės: tikėtina, kad darbus iš dalies arba visiškai teks atlikti iš naujo, o tai reiškia ir keletą dalykų, kurie tikrai nenudžiugins namo šeimininko: visų pirma, tam tikrus nepatogumus (negalėsite gyventi pilnavertiškai, kol namuose iš naujo bus atliekami apdailos darbai), antra – papildomas išlaidas; trečia – papildomas laiko sąnaudas. Akivaizdu, kad toks scenarijus nevilioja nei vieno namo šeimininko, tad būtent dėl šios priežasties nesunku  suprasti, kodėl būtent atliekamų darbų kokybė tampa vienu svarbiausiu kriterijų tuomet, kai renkamas juos atlikti galintis asmuo ar įmonė.

 

Dekoratyvumas

Ne ką mažiau svarbus yra ir kitas dalykas: tai – dekoratyvumas. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog apdailos darbai gali būti atlikti kokybiški, tačiau, jei nebus  laikomasi tam tikrų reikalavimų,  ši priežastis nulems tai,  kad galutinis vaizdas bus prastai atrodantis vaizdas. Kadangi apdailos darbais yra siekiame ne tik įgyvendinti tam tikrus techninius sprendimus, bet ir sukurti gražiai atrodančią aplinką, dekoratyvumas tampa svarbiu rodikliu. Taigi, tai yra  ne ką mažiau svarbus kriterijus nei kokybė.

Tinkamas medžiagų parinkimas

Ne ką mažiau svarbus yra ir kitas elementas. Tai – tinkamai parinktos medžiagos. Labai svarbu pasakyti, kad šiuo metu medžiagų, kurios skirtos šiems darbams atlikti, pasirinkimas yra labai didelis, todėl neretai dėl tam tikrų priežasčių – žinių trūkumo ar noro sutaupyti, yra parenkamos netinkamos medžiagos. Nereikia būti ekspertu siekiant suprasti, kad  toks neišmintingas veiksmas, sąlygoja ir  tai, jog gali tekti susidurti su aukščiau aprašytais kriterijais – nekokybiškai atlikti darbu ar nedekoratyviu vaizdu.

Taip pat skaitykite:

Apie ką kalbama minint elektrotechnikos projektus

Apie ką kalbama minint elektrotechnikos projektus

Elektrotechnikos projektai: kas tai?

Įvairiose srityse galime rasti ne vieną terminą, kurio pavadinimas nieko nesako daugeliui kitų profesijų atstovų. Taip nutinka dėl įvairių priežasčių: žinių stokos, nenoro tobulėti, o galbūt tiesiog todėl, kad tų paslaugų ar prekių dažnam vartotojui prireikia vos kartą per kelerius ar net keliolika metų. Vienas iš tokių terminų, kuris taip pat daugeliui vartotojų gali kelti įvairių klausimų, yra elektrotechnikos projektai. Kas tai ir ką svarbu apie juos žinoti? Visai tai aptarsime šiame tekste.
Suprasti, kas apskritai yra elektrotechnikos projektai bus paprasta tuo atveju, jei pasidomėsite, kokius procesus jie apima. Na, o pastarųjų yra iš tiesų nemažai, juos galima skirstyti į tam tikras grupes.

Pastatų vidaus elektros tinklų projektai

Šiai grupei priskiriami: ypatingų bei neypatingų; gyvenamųjų bei kitos paskirties pastatai; jėgos, apšvietimo bei įžeminimo; generatorių projektavimas.
Projektai, kuriuos būtina atlikti norint gauti Valstybinės energetikos inspekcijos pažymai gauti
Šiuos projektus sudaro: statinio elektros instaliacija, daugiabučio namo elektros instaliacija, vieno ar dviejų butų elektros instaliacija.

Lauko elektros tinklų projektavimas

Apšvietimo projektavimas
Pastatų fasadų, teritorijų, gatvių, baseinų, parkų bei skverų apšvietimo projektavimas; apšviestumo vizualizacija.

Žaibosauga bei įžeminimas

Kaip matyti, projektų grupių iš tiesų yra daug, tačiau svarbu paminėti, kad tai – dar ne visos įmanomi projektai. Pastarųjų yra ir daugiau, tačiau tik nuo pačios įmonės priklauso, kiek ir kokių rūšių projektų ji gali pasiūlyti savo klientams. Na, o šį kartą paminėjome tik pagrindinius.
Taigi, norint trumpai apibūdinti šių projektų esmę, būtų galima pasakyti, kad elektrotechnikos projektai reikalingi tam, kad galėtumėte gyventi patalpoje, turinčioje elektros tiekimą ir galėtumėte naudotis visais jos teikiamais privalumais.

Pastebėjimai

Na, o pabaigai – dar keletas pastebėjimų apie šiuos projektus. Vienas iš dalykų, kurį taip pat būtina aptarti, per kiek laiko toks projektas yra parengiamas bei įgyvendinamas. Reikia akcentuoti, kad tikslaus atsakymo į šį klausimą netgi nėra – viskas priklauso nuo projekto apimties bei svarbos; įmonės užimtumo, o taip pat ir nuo kitų veiksnių. Taigi, jei norite žinoti, kiek laiko užtruktų parengti bei gyvendinti vieną ar kitą projektą, būtina išsirinkti įmonę bei pateikti tam tikrus duomenis ir laukti konkretaus atsakymo.
Įmonių, teikiančių tokio pobūdžio paslaugas nemažai, tad jei norite išsirinkti patį tinkamiausią variantą, atkreipkite dėmesį į kainos ir kokybės santykį, pasidomėkite, kokie darbai jau yra atlikti.

Daugiau informacijos rasite ČIA.

Nomera.lt

Kodėl gi nepanaudojus ir ažūrines trinkeles

Kodėl gi nepanaudojus ir ažūrines trinkeles

Azurines trinkeles

Namo aplinka be kruopščiai sutvarkytų takų tiesiog neįsivaizduojama. Neverta pamiršti ir apie poilsio zonas, kuriose nebūtinai turi žaliuoti veja. Labai dažnai pasirenkamos įvairios medžiagos: azurines trinkeles, skalda, akmuo ir kt.
Labai patvarūs yra iš betono gaminami aplinkos tvarkymo elementai. Ši medžiaga leidžia prailginti tarnavimo laiką, o tai svarbu visiems, kurie nori kuo ilgiau džiaugtis nekintančia ir papildomų išlaidų nereikalaujančia danga. Betoninės trinkelės dažnai naudojamos ne tik gyvenamųjų būstų aplinkoje, bet ir pramoninėje erdvėje, pavyzdžiui, transporto stovėjimo aikštelėse. Tokios grindinio trinkelės tinkamos įvairių dydžių ir paskirčių plotams dengti. Be to, dengimo darbai vyksta greitai, nes nereikia laukti, kol betonas įgaus formą. Tereikia jas sudėti taip kaip norima ir viskas.

Taip pat skaitykite:

Betoninės trinkelės

Betono trinkelės turi alternatyvų. Pavyzdžiui, galima rinktis klinkerio trinkeles. Jos atrodo gražiai, tarnauja taip pat ilgai, tačiau didžiausias trūkumas – didelė kaina. Taip, klinkeris yra brangi medžiaga, todėl ne kiekvienas sau gali leisti tokią dangą takams, aikštelėms ar kitiems dengiamiems plotams uždengti. Kita alternatyva – azurines trinkeles. Jos puikiai tiks pėsčiųjų takams. Taip pat didelis atsparumas lemia ir kitas savybes, pavyzdžiui, jos itin tinkamos keliams ar aikštelėms, kurios skirtos lengviesiems automobiliams važiuoti ir stovėti. Vis dėl to labiausiai jos vertinamos dėl savo estetinių savybių. Ypatingai gražiai atrodo kuriant aplinką. Ažūrines trinkeles renkasi tie, kurie nori iškloti danga vandens telkinių kraštus. Taip pat jos puikiai atrodo parkuose ar alėjose. Namų aplinkoje ažūrines trinkeles taip pat dažnai renkasi dėl to, kad galima sukurti išskirtinius takus ar aikšteles. Į šių trinkelių tarpus galima pilti pasirinktą skaldą ar užsėti veją.

Renkantis trinkeles

Renkantis grindinio dangą verta atkreipti dėmesį į kokybę. Tai turi būti tvirta medžiaga, ypatingai, jei ji skirta vaikščioti ar važiuoti transporto priemonėms. Ne mažiau svarbus ir estetinis vaizdas. Dabar gamintojai siūlo įvairius gaminius iš įvairių medžiagų. Taip pat randamas didelis spalvų pasirinkimas. Rasite tiek vienspalves trinkeles, tiek ir spalvotas. Galima rinktis ir įvairius dydžius, o tai leidžia lanksčiai jas pritaikyti kuriant įvairių formų takus. Taigi, galimybės dabar neribotos, belieka jas tik išnaudoti tinkamai.
Pasirinkti tinkamas medžiagas takams ir aikštelėms nėra taip paprasta. Svarbu rinktis kokybiškas medžiagas, kad darbas būtų ilgalaikis, o ne trumpalaikis. Taip pat ne mažiau svarbu priderinti viską prie esamos ar kuriamos aplinkos. Tuomet trinkelės puikiai atrodys visur.

Statybų sektoriuje labai daug įvairių statybinių medžiagų, todėl viename straipsnyje neįmanoma aprašyti visų produktų ir detalių iš kurių statomi namai, bet vieną kitą blokelį pertvaroms paminėti galima, skaitykite .

Naudinga pasidomėti:

Daugiau straipsnių rasite ČIA.

Jei planuojate mūryti kaminą iš Fibo

Jei planuojate mūryti kaminą iš Fibo

Fibo kaminai: svarbiausi informacija – viename tekste

Kaminai

Kaminai – ko gero, visiems puikiai pažįstama, kasdien matoma pastatų detalė. Tačiau įdomu tai, kad tų kaminų yra ne tiek jau ir mažai – daugybė įvairiausių tipų bei rūšių, šių produktų naujovės, kas kartą – vis kiti privalumai ir pan. Visa tai lemia tik vieną dalyką – nors žmonės žino, kas apskritai yra kaminas, kokia paskirtis, daugelis iš jų, neturi visos reikalingos informacijos apie konkrečios rūšies kaminus. Taigi, pats metas jos įgyti. Na, o šį kartą pakalbėsime apie Fibo kaminus.
Bene pats svarbiausias dalykas, kurį reikia išsiaiškinti kalbant apie šį produktą, yra toks: kam naudojami Fibo kaminai. Pasirodo, jog ši statybų industrijos detalė yra skirta kieto ,skysto, o taip pat ir dujinio kuro katilams. Atsižvelgiant į tai, kad šiuos kaminas galite naudoti bet kokiam katilui, nepriklausomai nuo to, kokį kurą naudojate, reikia akcentuoti, kad tai – universali prekė.

FIBO

Jau išsiaiškinome pačią svarbiausią Fibo kaminų paskirtį, tačiau tai dar nereiškia, jog suteikėme visą informaciją apie tai, kuri jie yra naudojami. Kalbant apie šiuos kaminus reikia išvardinti ir konkrečias vietas, kuriuose jie tinkami naudoti. Pasirodo, jog šie kaminai yra puikus pasirinkimas ne tik individualiuose, bet ir administraciniuose pastatuose, o taip pat ir vasarnamiuose bei pirtyse. Ir nors sąrašas yra ne toks jau ir ilgas, jei pažiūrėtume į šių pastatų paskirtis, pamatytume – kad tai svarbiausių paskirčių pastatai, mūsų šalyje sudarantys daugumą.

Atsparumas

Įprasta kuomet, kai yra kalbama įvairias statybines medžiaga arba detales, apžvelgti ir jų technines savybes. Fibo kaminai – taip ne išimtis: kalbant apie juos vardinti technines savybes taip pat yra būtina, kadangi tokiu būdu galima gauti labai daug papildomos informacijos apie produktą. Pasirodo, jog šios rūšies kaminai yra atsparūs rūgštims, drėgmei bei šalčiui. Kiekviena iš šių aplinkybių gaminiui gali daryti neigiamą įtaką, tokiu būdu ne tik pakeisdama pirminę išvaizdą, bet ir kokybę. Dėl unikalių gamybos procesų, šios rūšies kaminai yra atsparūs visiems išvardintiems veiksniams, tokiu būdu išsaugodami pirminę kokybę bei išvaizdą.
Ir nors šios rūšies kaminų montavimas turėtų būti patikėtas specialistams, negalima nepabrėžti, jog šiuos gaminius sumontuoti yra labai lengva bei paprasta, tad montavimo darbai užtruks vos kelias akimirkas.
Na, o baigiant temą, belieka tik pridurti, kad šios rūšies kaminai – tai naujos kartos kaminai, turintys ne vieną privalumą ir verti atsidurti jūsų namuose, darbovietėje ar vasarnamyje.

Jei statote ir mūrijate dar tik sienas, todėl Jums bus reikalingi ir jungimai. Fibo sąramos yra pats geriausias pasirinkimas namo ar kamino sienų mūrijimui, tad pasirinkę šio gamintojo produktą įsitikinsite, kad jų tarnavimo laikas yra didelis.

Blokeliai. HAUS. Plytos. Klinkerinės trinkelės. Šaligatviams. Blokeliai.

Daugiau informacijos apie statybines medžiagas ČIA.

Straipsnis parašytas: 2015-04-13

Blogai.